en ro
Cariere
Oportunitati pentru tine
Responsabilitati
• Planifica si realizeaza design-ul si grafica unor site-uri;
• Deseneaza imagini, bannere, icons, animatii etc;
• Dezvolta navigatia pe site prin categorizarea continutului si directionarea traficului prin continut;
• Este responsabil de programele SEO si de managementul acestora;
• Imbunatateste calitatea site-ului prin updatarea continutului;
• Pregateste site-ul instaland si configurand software-ul server; instaleaza limbaj de programare utilizand instrumente de editare si formatare;asigura compatibilitatea intre platforme si stabileste legaturi de date;
• Utilizeaza efectiv instrumente de analiza google;
• Aduce noi idei si initiaza noi concepte in vederea generarii instrumentelor de marketing online si a mesajelor pentru piata vizata, inclusiv prin implementarea/ adoptarea a unor noi instrumente de marketing;

Cerinte
• 2-3 ani experienta in domeniul managementului si designului de web site-uri;
• Abilitati in programare de software si grafice;
• Cunostinte solide de (x)HTML si CCS;
• Cunostinte deprespre tehnologii de programare web, php, javascript, mysql.
• Foarte bune cunostinte de Dreamweaver, in design si diferite instrumente de managementul web site-urilor.
• Usor adaptabil la tehnici noi;
• Constituie un avantaj detinerea cunostintelor despre platforme opensurce de comert electronic;
• Capabil de a lucra la fel de bine atat individual cat si in echipa;
• Este la zi cu noutatile in materia calculatoarelor si cu cele ce impacteaza mediul de afaceri;
• Creativ si inovativ;
• Atentie la detalii;
• Bune abilitati de comunicare;

Beneficii
• Program lejer,o sa incepem lucrul dupa ora 09:00;
• Lucru in cadul unei echipe tinere si dinamice;
• Beneficii salariale atractive.

Pentru a aplica pentru job asteptam cv-ul pe adresa cariere@worldofhobbies.ro